Startujemy! AGH w międzynarodowym projekcie ARTCademy

przez | 12 grudnia 2018

ARTCademy Arts and Crafts Academy

Akademia sztuki i rzemiosł tradycyjnych

Erasmus+ Program – Partnerstwo Strategiczne (KA202)

Czas trwania projektu: Listopad 2018 – Październik 2020

Miło nam poinformować, że pracownicy Wydziału Zarządzania AGH  współrealizują międzynarodowy projekt ARTCademy „Akademia sztuki i rzemiosł tradycyjnych” finansowany w ramach programu Erasmus+. Szegółowe informacje o projekcie możecie Państwo znaleźć w załączonej ulotce:

Informacje o projekcie:

Wszystkie osoby zainteresowane projektem lub reprezentujące sektor sztuki i rzemiosła tradycyjnego zapraszamy do kontaktu.

CEL

ARTCademy to projekt, którego celem jest zachowanie i wspieranie europejskiej sztuki i rzemiosł tradycyjnych w dwóch płaszczyznach. Po pierwsze poprzez zachowanie i ochronę wiedzy przodków dotyczącej tradycyjnych miejsc pracy, zwłaszcza tych, które zagrożone są wyginięciem. Po drugie, poprzez dostarczanie narzędzi i doskonalenie umiejętności pracowników tego sektora, niezbędnych dla ich przetrwania i rozwoju jako rentownych przedsiębiorstw.

DZIAŁANIA

Platforma ARTCademy + Virtualna Społeczność
Repozytorium: CRAFTpedia
Biz-Szkolenie

Listopad 2018

Pracownicy Wydziału Zarządzania AGH wzięli udział w spotkaniu koordynatorów projektu ARTCademy finansowanego z programu Erasmus+

IHF w Brukseli gościło koordynatorów 9 istytucji partnerskich z 7 krajów (Belgia, Cypr, Włochy, Polska, Rumunia, Słowacja i Hiszpania) przed realizacją projektu ARTCademy. Celem projektu ARTCademy wspieranie europejskiej sztuki i rzemiosł tradycyjnych poprzez zachowanie tradycyjnych miejsc pracy i doskonalenie umiejętności biznesowych pracowników tego sektora.

W czasie spotkania partnerzy zdefiniowali ramy czasowe i działania związane z platformą internetową projektu oraz opracowaniem „CRAFTpedii”, innowacyjnego repozytorium wiedzy o sztuce i rzemiosłach tradycyjnych.

Pracownicy Wydziału Zarządzania AGH będą uczestniczyli w tworzeniu repozytorium „CRAFTpedia”, przygotowaniu szkoleń biznesowych i doskonaleniu umiejętności biznesowych pracowników

Maj 2019

Wydział Zarządzania AGH był gospodarzem międzynarodowego spotkania konsorcjum projektu ARTCademy finansowanego przez Erasmus +.  Wydział Zarządzania AGH wraz z 9 partnerami z 7 krajów (Belgii, Cypru, Włoch, Polski, Rumunii, Słowacji i Hiszpanii) przyspieszył realizację Projektu ARTCademy, który wspiera europejski sektor rzemiosła, zachowując wiedzę przodków i zapewniając rzemieślnikom i artystom narzędzia i umiejętności biznesowe. Podczas spotkania partnerzy dalej rozwijali repozytorium wiedzy rzemieślniczej tzw. „CRAFTpedię”, która gromadzi informacje na temat technik rzemieślniczych, zawodów i tradycji zanikających miejsc pracy i rzemiosła.Projekt ARTCademy oferuje narzędzia wspierające współpracę między światem edukacji i szkoleń a światem pracy, dbając o społeczną i edukacyjną wartość europejskiego dziedzictwa kulturowego, poprzez zachowanie tradycyjnej wiedzy na temat zawodów rzemieślniczych.Partnerzy opracowują konkretne szkolenia dla mikroprzedsiębiorstw i przedsiębiorstw rzemieślniczych, łączące wiedzę kulturową i rzemieślniczą z możliwościami biznesowymi.

AGH – UST jako Uczelnia techniczna zapewnia możliwość rozwoju repozytorium wiedzy rzemieślniczej, mapowania i klasyfikacji zawodów i technik artystycznych oraz rzemieślniczych, a także wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.

PRACOWNICY NASZEJ UCZELNI W PROJEKCIE

dr hab. inż. Ewa Beck-Krala – Koordynator projektu w Polsce i wykonawca

ebeck@zarz.agh.edu.pl

dr Wojciech Kowalik – wykonawca

wkowalikzarz.agh.edu.pl

dr inż. Katarzyna Klimkiewicz – wykonawca

kklimkie@zarz.agh.edu.pl

mgr Anna Pietrzyk – wsparcie i obsługa administracyjna

apietrzy@zarz.agh.edu.pl

Międzynarodowy Projekt „Arts & Traditional Crafts Academy – ARTCademy” – „Akademia sztuki i rzemiosł tradycyjnych – ARTCademy” (Project Number: KA2-PS-EAC/A05/2017 EACEA) realizowany w ramach Programu Erasmus+ KA2 Akcja 2 Partnerstwa strategiczne w dziedzinie kształcenia i szkolenia w latach 2018-2020,  finansowany ze środków Unii Europejskiej. Koordynator projektu na Polskę.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Artcademy-510338659472197/
TWITTER: https://twitter.com/Artcademy1

Więcej informacji na temat projektu i roli AGH w projekcie ARTCademy można uzyskać:

ebeck@zarz.agh.edu.pl

Jedna myśl nt. „Startujemy! AGH w międzynarodowym projekcie ARTCademy

Możliwość komentowania jest wyłączona.